Už dávnejšie som plánoval začať blogovať. Mám rozpracovaných viacero tém a vyberal som čím začnem. Témy mali byť trocha profesionálnejšie spracované, avšak prišla vec ktorá ma nenechala chladným a neviem ako inak sa k s touto situáciou vysporiadať ako dať to „na papier“.

Pozor: Tento článok nie je pozitívny.

Včera sme sa dozvedeli vec ktorá zrejme každým súdnym človekom otriasla (s výnimkou konšpirátorov ktorí za tým vidia – čuduj sa svete – sprisahanie)

Včera vyhasli dva krásne životy. Životy ktoré mali a mohli Slovensko posunúť smerom tam kde to údajne všetci chceme – lepšie miesto na život. Slovensko slobodnejšie, úspešnejšie, spravodlivejšie. Slovensko kde sa nemusíte báť podnikať alebo len tak normálne žiť. Slovensko kde môžete poctivo robiť svoju prácu a kde Vám štát a vybraní ľudia nehádžu polená pod nohy keď si robíte to čo máte. Slovensko kde štátne inštitúcie fungujú (aspoň na 70 percent ako majú) a máte v nich dôveru.

Takéto Slovensko všetci chceme. Alebo nechceme?

Ten exodus mladých ľudí ktorí toto všetko vidia a ktorí nevidia žiadny progres nebude možné zastaviť.

Pomôže tomu vražda mladých zanietených ľudí? Áno ale len ďalšiemu exodu poctivých ľudí.

Celá spoločnosť sa postupne zdá byť nervóznejšia, (nahnevanejšia, agresívnejšia) nielen zo strany ľudí a politikov (česť výnimkám) ale aj zo strany cirkvi (pochody proti všetkému novému, rozdúchavanie vášní a kňazi podporujúci fašistov, Istanbul, aliancie….).

Mladý par chcel a mal potenciál prispieť k takému Slovensku aké si všetci predstavujeme. Už sa ho nedožijú. Vyhasli životy mladých ľudí ktorí chceli prispieť svojou snahou k lepšiemu Slovensku.

Žiaľ príliš veľa myšlienok a pocitov ktoré sa ťažko vyjadrujú. Uľaviť si je možné len takto.

Myslím že pripisovať nejaký zmysel smrti týchto mladým ľuďom – že ich smrť mala zmysel v poukázaní a v zobudení sa polície a pod – je nezmysel. Pretože si myslím že by aktívnym životom urobili viac dobrého. V násilnej smrti nemožno hľadať zmysel. Násilná smrť je vždy nezmyselná. Dúfajme že aspoň vyriešená.

(michalgallik.blog.sme.sk/c/477408/co-my-mladi-na-to.html)