Tiež ste si všimli ako v posledných dňoch všetci riešia zvyšovanie poplatkov na buduci rok? Že prečo práve teraz? Sú na to dva dôvody.

Prvým je, že je práve obdobie schvaľovania rozpočtov samospráv na budúci rok. Preto sa znova vyťahujú témy poplatkov.

Druhý dôvod je, že takmer vždy sa poplatky zvyšujú a nikdy nie naopak.

Kolaz clankov

Prečo je to tak? Nuž je to v podstate jednoduché. Tu sú dôvody:

  •  Samospráva musí mať vyrovnaný rozpočet (to je taký ktorý SMER-ácky ministri nevedia už 13 rokov dosiahnuť).
  • Samospráva dostane menej ako sa pôvodne očakávalo
  • Samospráva dostáva neustále nové kompetencie (to je to čo musí robiť) bez toho aby na to dostala peniaze
  • Najdôležitejší dôvod – súčasná koalícia prichádza s nekoncepčnými krokmi ktoré výrazne odčerpávajú peniaze z obecných rozpočtov (z mnohých napríklad bezplatné stravovanie).

A tak potom vyzerá ako v Kocúrkove. Štát totiž na jednej strane ľuďom ušetrí pár drobných, avšak hneď si ich aj vypýta naspäť (v poplatkoch samospráve napríklad).

Bude možné zmeniť to. Aby sa veci robili s rozumom. Na zlepšovanie je tu nekonečne veľa priestoru a 29. februára bude možné začať s týmito zlepšeniami. Lebo menej štátu a nižšie dane nie je o štáte. Je to nás a o tom koľko peňazí nám na konci mesiaca ostane.

Kandidujem na kandidátke politickej strany Sloboda a Solidarita a tento článok vyjadruje môj osobný postoj, ktorý môže, ale nemusí byť zhodný s postojmi a názormi iných ľudí. V mnohých názoroch sa zhodujeme, v iných zasa nie a považujem to za správne. Prekáža mi umelá a falošná názorová jednota a otvorene sa hlásim k vlastným názorom bez ohľadu na to, či vyhovujú väčšine. Rozdiely nás nedelia, ale spájajú, ak spolu hľadáme cestu k pravde. Robím to pre to, aby sa na Slovensku oplatilo pracovať, podnikať a žiť.